5 dôvodov prečo je dobré mať psa nielen na Vianoce

Autor: Lucie Meisnerová | 24.12.2014 o 8:01 | Karma článku: 7,76 | Prečítané:  1780x

Ak ste nikdy netvorili svorku so psom tu je pár vecí o ktoré prichádzate. Napríklad, ak na Vianoce doma zhustne atmosféra, stačí potichu povedať “von” a pes už stojí pri dverách, pripravený na prechádzku vo dvojici.

1. Vítanie
Vraciate sa večer domov. Keď vstúpite do bytu váš pes vrtí chvostom, hystericky šteká, vyskakuje na vás a snaží sa vám obliznúť tvár. Takto je to vždy. Nezáleží na tom, či ste sa vrátili po pár dňoch, alebo ste si len zabudli kľúče.

2. Prechádzky v daždi

Leje a všetky mamičky s kočíkmi sú doma, dôchodcovia tiež pozerajú z okien. Vy si dáte nepremokavú bundu a goretexové topánky a vyjdete si na prechádzku. Nikde ani človiečika iba vy a váš pes. Sem tam stretnete ďalšieho psíčkara a spiklenecky sa pozdravíte. Je to náš čas.

3. Spanie v posteli
Pes jasne vie, že má spať v peliešku. Ale je stále pripravený spať v posteli. Ak si menej uvedomelý člen domácnosti ľahne do postele, okamžite k nemu skočí. Schováva sa pod perinu, vrtí chvostíkom a nikto nemá to srdce poslať ho do peliešku.

4. Jedlo
Pes má misku a granule. Nesmie žobrať od stola pri jedení. Väčšinu dňa tvrdo spí. Ako náhle sa začne krájať mäso, je v kuchyni cirkusový akrobat. Pre odrezky z mäsa vie prosiť na zadných nohách, nastražiť uši, šteknúť na povel, vyskočiť do výšky a chytiť odrezok vo vzduchu. Keď všetko zje, ide si ľahnúť na kožušinu pod radiátor a tvrdo zaspí.

5. Oddanosť

Ako máte vycvičeného psa, ste vodca svorky. Stačí dať pokyn a pes prinesie aport, sadne si, zostane na mieste a nežerie z ruky cudziemu človeku. Bohužiaľ tieto vlastnosti nezostávajú psovi na stálo. Pár dní so psom necvičíte a začne vám preskakovať hlas. Lebo už tretí krát kričíte: “K nohe!”, a váš pes si v kľude opodiaľ uvážlivo oňucháva niečo hnusné.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Proti Trumpovi protestujú státisíce, pripomínajú práva žien

Nápisy na niektorých transparentoch obsahujú neúctivé výroky Donalda Trumpa na adresu žien.

KOMENTÁRE

Kedy sa politická teológia stáva ideológiou?

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.

SVET

Trump chce meniť Ameriku, odkláňa sa aj od vlastnej strany

Populista a izolacionista, Trump sa nezmenil.


Už ste čítali?