5 dôvodov prečo je dobré mať psa nielen na Vianoce

Autor: Lucie Meisnerová | 24.12.2014 o 8:01 | Karma článku: 7,76 | Prečítané:  1749x

Ak ste nikdy netvorili svorku so psom tu je pár vecí o ktoré prichádzate. Napríklad, ak na Vianoce doma zhustne atmosféra, stačí potichu povedať “von” a pes už stojí pri dverách, pripravený na prechádzku vo dvojici.

1. Vítanie
Vraciate sa večer domov. Keď vstúpite do bytu váš pes vrtí chvostom, hystericky šteká, vyskakuje na vás a snaží sa vám obliznúť tvár. Takto je to vždy. Nezáleží na tom, či ste sa vrátili po pár dňoch, alebo ste si len zabudli kľúče.

2. Prechádzky v daždi

Leje a všetky mamičky s kočíkmi sú doma, dôchodcovia tiež pozerajú z okien. Vy si dáte nepremokavú bundu a goretexové topánky a vyjdete si na prechádzku. Nikde ani človiečika iba vy a váš pes. Sem tam stretnete ďalšieho psíčkara a spiklenecky sa pozdravíte. Je to náš čas.

3. Spanie v posteli
Pes jasne vie, že má spať v peliešku. Ale je stále pripravený spať v posteli. Ak si menej uvedomelý člen domácnosti ľahne do postele, okamžite k nemu skočí. Schováva sa pod perinu, vrtí chvostíkom a nikto nemá to srdce poslať ho do peliešku.

4. Jedlo
Pes má misku a granule. Nesmie žobrať od stola pri jedení. Väčšinu dňa tvrdo spí. Ako náhle sa začne krájať mäso, je v kuchyni cirkusový akrobat. Pre odrezky z mäsa vie prosiť na zadných nohách, nastražiť uši, šteknúť na povel, vyskočiť do výšky a chytiť odrezok vo vzduchu. Keď všetko zje, ide si ľahnúť na kožušinu pod radiátor a tvrdo zaspí.

5. Oddanosť

Ako máte vycvičeného psa, ste vodca svorky. Stačí dať pokyn a pes prinesie aport, sadne si, zostane na mieste a nežerie z ruky cudziemu človeku. Bohužiaľ tieto vlastnosti nezostávajú psovi na stálo. Pár dní so psom necvičíte a začne vám preskakovať hlas. Lebo už tretí krát kričíte: “K nohe!”, a váš pes si v kľude opodiaľ uvážlivo oňucháva niečo hnusné.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Dá vám 5000 eur na auto

Úspešnosť dotácie je otázna.

KOMENTÁRE

Prečo sa chce Bednár zhovädiť ako propagandista premiéra

Tomáš je z iného sveta, jemu sa dá rozumieť.


Už ste čítali?