Čo Bratislavčania nevidia

Autor: Lucie Meisnerová | 22.6.2016 o 11:18 | Karma článku: 10,59 | Prečítané:  10306x

Ak jazdia autom a bývajú v čistom vchode majú pocit, že v Bratislave sa celkom dobre žije. Hlavné mesto s dostatkom práce, infraštruktúrou, veľriekou a lesoparkom. Nielen na Hlavnej stanici je cítiť smrad.

Na 450 000 tisíc obyvateľov je jedna retro plaváreň s bazénom v dĺžke 50 m za 3,50 €. Ak nie sú preteky, verejnosti sú k dispozícii zvyčajne dve dráhy. Mesto Zlín má obyvateľov len 75 000 zato plaváreň s 50 m bazénom, parnou saunou a vonkajším 25 m bazénom s čistučkou vodou stojí 40 Kč.

V peňaženke nevnímajú zbierku neplatných MHD lístkov rôznych cien a tvarov. Nikdy totiž nevideli električky v Plzni kde sú dierovače na staré lísky vedľa bezkontaktných platobných terminálov. Tých 168 000 obyvateľov ich dokázalo zaplatiť. Cena neprestupného lístka je ako v Bratislave 18 Kč.

Pri jazde autom sa už nemusia pozerať po dierach. Poslepiačky sa totiž vedia vyhýbať známym dieram a miestam, kde sa vozovka iba mierne prepadáva. 

Adéla Banášová nechce robiť rozhovory o politike. Celonárodne známa moderátorka v rozhovore pre DV TV povedala, že politika si vyžaduje veľa energie od ľudí: “Nie je to téma, z ktorej mám pocit pocit, že sa tam pracuje s nejakými vecami, ktoré nejak posúvajú niekde ďalej.”

Nečudo, že sa Bratislavčania nestíhajú pozerať na riadenie vecí verejných. Všetci majú veľa vlastných starostí a voľný čas chcú tráviť príjemnými aktivitami v kruhu rodiny.

  
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Proti Trumpovi protestujú státisíce, pripomínajú práva žien

Nápisy na niektorých transparentoch obsahujú neúctivé výroky Donalda Trumpa na adresu žien.

KOMENTÁRE

Kedy sa politická teológia stáva ideológiou?

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.

SVET

Trump chce meniť Ameriku, odkláňa sa aj od vlastnej strany

Populista a izolacionista, Trump sa nezmenil.


Už ste čítali?